Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Wycieczka do Zakopanego

W dniach 6 – 7 czerwca 2019 r. uczniowie klas: IV, V, VI i VII naszej szkoły oraz czwartoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Szebniach uczestniczyli w dwudniowej integracyjnej wycieczce do Zakopanego.

Czwartek upłynął pod znakiem górskich wędrówek. Uczestnicy wycieczki wyruszyli na długi spacer Doliną Kościeliską, jednym z najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc w Tatrach. W drodze do schroniska na dawnej hali Ornak dzieci zwiedziły Jaskinię Mroźną o długości około 560 metrów. Prowadzi do niej dość strome podejście, które wcześniej trzeba było pokonać, aby móc dotrzeć do tej jedynej oświetlonej jaskini w polskich Tatrach. Później grupa udała się do schroniska „Ornak”, podziwiając w czasie wędrówki górskie potoki, roślinność i skały. Droga powrotna dla niektórych okazała się bardzo męcząca, ale wszyscy bezpiecznie dotarli do autokaru. Pierwszy dzień wycieczki zakończył się obiadokolacją w pensjonacie i lokowaniem się w pokojach.

 

Więcej…

Katyń - ocalić od zapomnienia

6 czerwca 2019 r. w Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli w Krośnie odbyła się sesja popularno-naukowa pt. „Katyń… ocalić od zapomnienia”, w której udział wzięła klasa VIII .Uczniowie obejrzeli prezentację o Katyniu i pobliskich miejscowościach, w których doszło do masowych zbrodni. Wysłuchali szczegółowego wykładu, który został przedstawiony przez nauczycielkę oraz uczniów ze szkoły w Brzozowie. Młodzież uświadomiła sobie, że zawsze należy pamiętać o wydarzeniach w Katyniu z roku 1940. Po odbytym wykładzie uczniowie wraz z opiekunem – panią Beatą Orzechowską udali się do kina Helios, aby obejrzeć film pt. „Alladyn”.

 

Bezpieczne wakacje - spotkanie z policjantem

W czwartek 6 czerwca br. naszą szkołę odwiedził dzielnicowy Potoka - aspirant Wojciech Kobak.  Policjant przeprowadził pogadankę na temat bezpiecznych wakacji. Omówił bezpieczne zachowania w różnych sytuacjach - nad wodą, w lesie, w górach, w domu, na drodze, podczas spotkania z nieznanym psem. Dzieci z uwagą wysłuchały słów pana policjanta oraz przypomniały i utrwaliły sobie wiedzę  na temat ostrożności i zachowania zasad bezpieczeństwa w czasie wolnym od nauki szkolnej.

Prosimy także rodziców o dołożenie należytej staranności w zapewnieniu swoim dzieciom bezpieczeństwa w okresie letniego wypoczynku tak, aby wszystkie zdrowe, wypoczęte i radosne powróciły do szkoły po zasłużonych wakacjach !

Akcja Bezpieczne Wakacje 2019 - zasady bezpiecznego zachowania!

 

Relacja z imprezy plenerowej "Dzień Dziecka"

Galeria!

Z okazji Dnia Dziecka - 1 czerwca 2019 r. - na stadionie LKS „Nurt” Potok odbył się piknik rodzinny zorganizowany przez Dyrekcję, Grono Pedagogiczne, Radę Rodziców i uczniów Szkoły Podstawowej w Potoku, Sołtysa i Radę Sołecką wsi Potok, LKS „Nurt” Potok, OSP Potok oraz Stowarzyszenie „Troska o Twoją Przyszłość”.

Swoją obecnością sobotnie spotkanie zaszczycili: Burmistrz Gminy Jedlicze – pani Jolanta Urbanik, Przewodniczący Rady Miejskiej w Jedliczu – pan Piotr Woźniak, radna Rady Miejskiej w Jedliczu – pani Wenencja Żychowska, Dyrektor Zespołu Ekonomicznego - Administracyjnego Szkół i Przedszkoli w Jedliczu – pan Marek Świdrak, Dyrektor Samorządowego Przedszkola w Jedliczu – pani Mariola Twaróg, poprzedni Dyrektor Szkoły Podstawowej w Potoku – pan Andrzej Dziugan.

Imprezę plenerową zainaugurowało wystąpienie p.o. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Potoku – pani Agaty Kazalskiej, która powitała zebranych uczestników i życzyła udanej zabawy oraz niezapomnianych wrażeń.

Pierwsza część pikniku upłynęła pod znakiem rozgrywek piłkarskich oraz zawodów sportowych dla dzieci i młodzieży. O godzinie 13.00 na scenie rozpoczął się program artystyczny, zainicjowany przez najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej w Potoku, prezentujących montaż słowno - muzyczny dedykowany rodzicom.

Więcej…

WIZYTA W PEDAGOGICZNEJ BIBLIOTECE WOJEWÓDZKIEJ W KROŚNIE

28 maja uczniowie klasy VII i VIII - pod opieką pani Agaty Misygar-Grzesik oraz pani Beaty Orzechowskiej - udali się z wizytą do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie. Podczas zajęć edukacyjnych młodzi czytelnicy zapoznali się z historią pisma i druku. Dowiedzieli się, gdzie powstały pierwsze biblioteki, jak wyglądały najstarsze zbiory biblioteczne, czyli gliniane tabliczki, zwoje papirusu i pergaminowe księgi. Mogli obejrzeć, a nawet przewertować, karty starodruków oraz publikacji z XVIII i XIX wieku, które znajdują się w posiadaniu PBW w Krośnie. Następnie wyruszyli na wędrówkę po pomieszczeniach bibliotecznych. Zwiedzili nie tylko Wypożyczalnię, Czytelnię Ogólną i Czytelnię Multimedialną, ale również Wydział Gromadzenia i Opracowania Zbiorów. Mieli okazję przyjrzeć się z bliska miejscom niedostępnym dla przeciętnego bywalca biblioteki oraz obejrzeć, w jaki sposób jest przechowywany księgozbiór.

Dodatkową atrakcją dla uczniów była wizyta w krośnieńskim kinie „Helios.”

 

 

Udział w VII Powiatowym Konkursie Matematycznym

Dwaj uczniowie czwartej klasy: Szymon Mordarski i Tomasz Ostalecki wzięli udział w VII Powiatowym Konkursie Matematyczmym klas IV, organizowanym przez Szkołę w Moderówce. Uczestnicy konkursu zmagali się z testem, zawierającym zadania o podwyższonym stopniu trudności. Chłopcom nie udało się zdobyć punktowanych miejsc, ale liczba zdobytych punktów zaowocowała piątką do dziennika z wagą 3.

Życzymy młodym matematykom sukcesów w kolejnych konkursach.

Opiekę nad uczniami sprawowała pani Michalina Józefowicz.