Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Udział w uroczystości 100 lecia krośnieńskiego PCK

25 października 2019 r. delegacja  z naszej szkoły wzięła udział w obchodach 100 lecia krośnieńskiego PCK. Szkołę reprezentowała pani dyrektor Agata Kazalska oraz członkinie szkolnego koła PCK - Róża Ekert, Nikola Półchłopek, Weronika Lipińska.

Uroczystości odbyły  się w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. Na początku został odśpiewany hymn PCK , następnie Pani Justyna Puchyrska - Urbanek - kierownik biura rejonowego PCK w Krośnie, powitała wszystkich przybyłych gości. W kolejnej części spotkania uczestnicy  obejrzeli film o historii PCK od 1919 roku. Pani Ewa Wajs p.o. prezesa Oddziału Rejonowego PCK w Krośnie w krótkim referacie przedstawiła historię czerwonokrzyskiej działalności, wspominając, że  od 100 lat Polski Czerwony Krzyż wspiera potrzebujących i uwrażliwia na krzywdę ludzką oraz promuje ideę niesienia bezinteresownej pomocy.

W czasie uroczystości wręczono medale okolicznościowe 100- lecia PCK oraz pamiątkowe statuetki. Następnie głos zabrali zaproszeni goście. Życzenia z okazji jubileuszu przekazali m.in. Prezydent Miasta Krosna Pan Piotr Przytocki z zastępcą Panem Bronisławem Baranem, Prezes Podkarpackiego Oddziału Okręgowego PCK w Rzeszowie Marceli Kuca, dr Ewa Zawilińska dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie oraz dyrektorzy szkół wspierający codzienną  działalność PCK.

Spotkanie uświetnił koncert uczniów Szkoły Muzycznej "PRO MUSICA" w Krośnie. Na zakończenie uroczystości uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krośnie oraz Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju przygotowali smaczny poczęstunek.

Obszerna relacja z uroczystości dostępna jest na stronie portalu terazKrosno.pl


Profilaktyka dzieci i młodzieży. INFORMACJA NA TEMAT POTENCJALNYCH ZAGROŻEŃ ZWIĄZANYCH ZE STOSOWANIEM ELEKTRONICZNYCH PAPIEROSÓW

Warszawa, 7 października 2019 r.

Informacja na temat potencjalnych zagrożeń związanych
ze stosowaniem elektronicznych papierosów

Na przestrzeni ostatnich lat pojawiły się nowe zagrożenia dla zdrowia publicznego, tzw. elektroniczne papierosy (e-papierosy). Są one postrzegane jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się szczególnie atrakcyjne.

E-papierosy oraz tytoń podgrzewany pozwalają ukryć nawyk palenia. Tym samym eliminują istotny czynnik chroniący młodzież przed sięganiem po papierosy, jakim jest strach przed wykryciem nałogu przez rodziców. Dlatego też w łatwy sposób otwierają furtkę do palenia papierosów w przyszłości.

Co to są e-papierosy?

E-papieros to inaczej elektroniczny system dostarczający nikotynę.

 

Więcej…

Profilaktyka dzieci i młodzieży. całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów.

Warszawa, 1 października 2019 r.

800 080 222
– rusza całodobowa bezpłatna infolinia
dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów


Już od dziś, 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Więcej…

Historionauci u Konopnickiej w Żarnowcu

Na zaproszenie Pawła Bukowskiego, Dyrektora Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu, zespół projektowy Historionautów udał się do malowniczo położonego dworku, gdzie mieści się muzeum biograficzne poetki. Naszym zadaniem był wybór obiektu głównego oraz trzech obiektów „zapasowych” potrzebnych do dalszej pracy projektowej.

Przy ogromnej życzliwości naszego przewodnika - asystenta Muzeum w Żarnowcu Dariusza Zajdla udało nam się „wypatrzyć” obiekt dalszych badań i dociekań naukowo – historycznych: Kufer podróżny Marii Konopnickiej z wytwórni Louis Vuitton!

Bardzo dziękujemy

 

Niecodzienna lekcja chemii i fizyki z grupą BRAINIAC

Nauka przez zabawę. To jeden z najlepszych sposobów, by zainteresować młodzież szkolną przedmiotami, które na co dzień kojarzą się im ze wzorami, a czasem trudnymi obliczeniami.

W piątek 25 października br. w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja chemii i fizyki. Grupa BRAINIAC zaprosiła uczniów do wzięcia udziału w ciekawych eksperymentach. Były to eksperymenty związane z wykorzystaniem powietrza, sposobem powstawania fali uderzeniowej i powstawania chmur. Zabawa ciekłym azotem, helem czy wodorem spotkała się ze sporym zainteresowaniem młodzieży szkolnej.


 

Fotoklub

Od września tego roku w naszej szkole rozpoczął działalność Klub Fotograficzny, który tworzą uczniowie szóstej klasy. Członkowie Fotoklubu – sami taką nazwę wymyślili - będą  prezentować swoje fotografie w Galerii na stronie szkolapotok.pl oraz na fanpage’u szkoły.

Tradycyjną ekspozycję zdjęć autorstwa dzieci, ciągle wzbogacaną o nowe fotosy, oglądać będzie można w ich sali lekcyjnej.