Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Uroczystość szkolna z okazji świąt majowych

 

30 kwietnia w naszej szkole uczciliśmy zbliżające się Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Święto Konstytucji 3 Maja oraz Dzień Zwycięstwa.

Uczniowie klas – IV, VI, VII, VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum zaprezentowali montaż słowno-muzyczny poświęcony tym ważnym świętom i rocznicom. Młodzi artyści wygłosili teksty poetyckie, narratorzy przedstawili najistotniejsze fakty dotyczące czterech pamiętnych dni majowych, wokaliści wykonali pieśni tematycznie związane z uroczystością szkolną. Publiczność obejrzała również dwa filmy: „Polskie symbole narodowe” – projekt edukacyjny IPN oraz „Animowaną historię Polski” w reżyserii Tomasza Bagińskiego, przedstawiającą najważniejsze wydarzenia w dziejach naszego kraju.

Montaż słowno-muzyczny przygotowały panie: Agata Misygar-Grzesik i Wioletta Zygmunt. O stronę techniczną przedsięwzięcia zadbał pan Adrian Gierula. Oprawą plastyczną zajęły się panie: Elżbieta Bajger i Michalina Józefowicz.

Filmik 1

Filmik 2


Cyrk "SZOK" w naszej szkole

Cyrk „SZOK” odwiedził naszą szkołę w poniedziałek 29 kwietnia 2019 r. Artystów podziwiały przedszkolaki, uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjaliści. Wesoły klaun  z czerwonym nosem i ogromną kokardą, wąż boa - to główne atrakcje przedstawienia. Nie zabrakło także żonglerki, jazdy na monocyklu i czarowania.

Cyrk tworzyli także uczniowie, odważnie próbując swoich sił w różnych sztuczkach i akrobacjach: czarowaniu, kręceniu hula-hop, w jeździe na monocyklu, w oswajaniu węża boa. Ponadgodzinny pokaz sprawności, magii i sztuki cyrkowej dzieci  nagradzały uśmiechem i gromkimi oklaskami – były to najlepsze podziękowania dla artystów cyrku SZOK.

 

 

Udział w dniu otwartym szkoły technicznej w Jedliczu

W piątek 26 kwietnia 2019r. uczniowie klasy VIII i III gimnazjum wzięli udział w dniu otwartym, zorganizowanym przez szkołę techniczną w Jedliczu. Impreza dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych miała formę pikniku z licznymi atrakcjami:  pokazy, konkursy, turnieje. Uczniowie mogli także zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, nowoczesną bazą dydaktyczną i praktyczną do kształcenia zawodowego oraz porozmawiać z uczniami i  nauczycielami szkoły.

Drużyna piłkarska z naszej szkoły zdobyła I miejsce w turnieju  piłki nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły. Turniej był rozgrywany metodą pucharową. W finale zmierzyliśmy się że Szkołą z Odrzykonia wygrywając mecz 2:0. Ozdobą tego finałowego spotkania były dwie piękne bramki Michała Chrobaka. Warto dodać że bramkarz naszej drużyny zachował czyste konto przez cały turniej. Naszą szkołę reprezentowali: Kacper Piotrowski , Kacper Rodzaj, Michał Chrobak, Krystian Majewski, Sebastian Pieknik, Tomasz Rak, Sitar Przemysław, Maciej Półchłopek, Michał Furtek. Opiekunem drużyny był Pan Mateusz Krawczyk.
Gratulujemy.

Opiekę nad uczniami sprawowali: pani Beata Orzechowska i pan Adian Gierula.

Galeria !

 

WSPOMNIENIE O KASPRZE WOJNARZE

26 kwietnia w XX rocznicę nadania Gminnej Bibliotece Publicznej w Jedliczu imienia Kaspra Wojnara w sali Gminnego Ośrodka Kultury odbyła się uroczystość poświęcona patronowi biblioteki.

W programie znalazł się występ artystyczny w wykonaniu młodych jedliczan prezentujący życiorys i osiągnięcia bohatera spotkania, promocja książki autorstwa Kaspra Wojnara „Ze wspomnień i przeżyć (1888 – 1908)” w opracowaniu Zdzisława Łopatkiewicza oraz rozstrzygnięcie konkursu „Kasper Wojnar – księgarz i działacz niepodległościowy”.

Dwie uczennice klasy VII – Róża Ekert i Małgorzata Targ – otrzymały wyróżnienia i nagrody książkowe dotyczące zmagań konkursowych. Na uczestników spotkania czekała również słodka niespodzianka w postaci tortu jubileuszowego. Naszą szkołę na uroczystości reprezentowała p.o. dyrektor szkoły Agata Kazalska oraz uczennica Małgorzata Targ z opiekunem – p. Agatą Misygar-Grzesik.

28 kwietnia odbyła się msza święta w Kościele Parafialnym w Jedliczu w intencji Kaspra Wojnara, a następnie odsłonięcie pomnika patrona GBP na jedlickim cmentarzu. W uroczystości uczestniczył poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej w Potoku w składzie – Róża Ekert, Oliwier Gębarowski i Nikola Półchłopek.

Opiekunem uczniów była p. Agata Misygar-Grzesik.

 

 

Wyróżnienie w wojewódzkim konkursie "Moje Spotkania z Przyrodą"

25 kwietnia br. w Szkole Podstawowej nr 2 w Jaśle odbyło się uroczyste rozdanie nagród wszystkim laureatom i wyróżnionym uczestnikom  XV Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego 'Moje Spotkania z Przyrodą". Wśród wyróżnionych spośród 122 uczestników konkursu znalazła się Małgorzata Targ - uczennica VII klasy naszej szkoły. Opiekunem uczennicy była pani Elżbieta Bajger.

 

Uczennicy i jej rodzicom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w konkursach plastycznych.

 

 

"Wesołego Alleluja"

 

„Wesołego Alleluja”

Wielu radosnych chwil na Święta Wielkanocne,
serdecznych spotkań rodzinnych i smacznego jajka,
wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom oraz przyjaciołom szkoły
życzy
p.o. Dyrektora Szkoły
Agata Kazalska