Słodkie warsztaty w pijalni czekolady

W piątek 18 października br. najmłodsi uczniowie z klas I – III naszej szkoły odwiedzili Pijalnię Czekolady M. Pelczar „Chocolatier” w Korczynie. Program warsztatów dla dzieci był bardzo bogaty i zawierał między innymi: poznanie historii czekolady, degustację różnych czekolad, prezentację 3 metrowego drzewa kakaowca, umiejscowienie na mapie świata plantacji kakao i miejsc upraw, poznanie procesu produkcji czekolady od ziarna do tabliczki, prezentację ziarna kakao z różnych zakątków świata, udział w seansie filmowym: “Pochodzenie kakao” i „Historia kakao i czekolady, prezentację maszyn i urządzeń do produkcji czekolady, produkcję czekolady na żywo, samodzielne zdobienie tabliczek czekoladowych i lizaków czekoladowych, konkurs z nagrodą w postaci Złotego Biletu.

Uczniowie byli pod wielkim wrażeniem przygotowanych atrakcji. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Elżbieta Bajger, Beata Orzechowska, Aleksandra Kuźniarowicz oraz Elżbieta Głogowska-Makoś.