Przedświąteczne historie w Piwnicy PodCieniami

Specjalnie przygotowane na przedświąteczny czas lekcje muzealne przygotowane przez Muzeum Rzemiosła w Piwnicy PodCieniami skierowane są dla wszystkich grup wiekowych. Uczniowie z Potoka podczas zajęć w zabytkowych piwnicach krośnieńskiego rynku, wysłuchali opowieści o tradycjach świątecznych i noworocznych swoich przodków, a także o przesądach związanych z Bożym Narodzeniem. Na koniec wspólnie wykonali wieniec świąteczny z… dłoni - odrysowywanych na zielonym  papierze, a następnie starannie wycinanych.

Ostatnim punktem programu wycieczki był spacer z przewodnikiem po krośnieńskiej Starówce w jasno świecącym, grudniowym słońcu, które podróżuje razem z nami na tegoroczne eskapady. Zwiedzający podziwiali  makietę XVI – wiecznego Krosna  wykonaną z brązu, która umieszczona została na zabytkowej studni w rynku oraz wysłuchali informacji o niezwykłych dziejach grodu nad Wisłokiem.

Dziećmi opiekowały się panie: Mariola Pacek, Teresa Korona-Garbacik, Michalina Józefowicz.