Komunikat o organizacji pracy szkoły w poniedziałek 14 października 2019

14 października - Dzień Edukacji Narodowej - potocznie Dzień Nauczyciela jest ustawowo dniem wolnym od zajęć lekcyjnych. W naszej szkole w tym dniu odbywaja się trzy ważne uroczystości: "Dzień Patrona Szkoły Edmunda Łozińskiego", "Pasowanie na ucznia" oraz "Dzień Edukacji Narodowej". Zapraszamy gorąco do szkoły zaproszonych gości, uczniów, rodziców i nauczycieli na godz. 11.00. Obowiązuje odświętny strój galowy, za wyjątkiem uczniów, którzy chcą wziąć udział w konkursie  i przyjdą do szkoły ubrani w strój szlachecki lub element stroju szlacheckiego np. pas, konfederatka, suknia.

Przewidywany czas uroczystości wynosi od 1,5 do 2 godzin.

Serdecznie zapraszamy!!!

Żywa lekcja historii z grupą artystyczną REKONSTRUKTO

W piatek 11 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pokazie historycznym "Wrzesień 2019", przygotowanym przez dwóch młodych pasjonatów historii z Grupy Artystycznej REKONSTRUKTO z Lublina. Zainteresowanie dzieci w tej żywej lekcji historii było ogromne. Uczniowie ze skupieniem słuchali słów podoficera II Rzeczpospolitej, żywo reagowali i odpowiadali na zadawane pytania i każdy chcial zostać wybranym do prezentacji munduru czy pokazu musztry. Każdy uczeń mógł dotknąć bezpiecznej repliki broni, przenośnej radiostacji, założyć plecak, chełm czy rogatywkę a nawet maskę gazową.

Ta lekcja pozostanie zapewne na długo w pamięci naszych uczniów.

Szkolny konkurs matematyczny - "Patron Szkoły w Geometrii"

W ramach obchodów piątej rocznicy nadania naszej Szkole sztandaru i imienia Edmuna Łozińskiego, w dniu 10 października na lekcjach matematyki w klasach V - VIII, odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny "Patron Szkoły w geometrii". Konkurs podzielony był na dwie części: zadaniową i graficzną. Lauratem I części konkursu została Julia Zych z klasy VI, która jako jedyna rozwiązała bezbłędnie zadania konkursowe. Gratulacje dla Julii !!!

Druga część konkursu polegała na zaprojektowaniu trójkątnego proporczyka, upamiętniającego piątą rocznicę nadania Szkole w Potoku imienia i sztandaru. Jury konkursowe w składzie: Michalina Józefowicz - nauczyciel matematyki, Elżbieta Bajger - nauczyciel plastyki, Oliwia Baran, Maja Brańska, Daria Nowak, Klaudia Klekot, Aleksandra Chrobak, Julia Furtek, Elena Rak - członkinie Klubu Matematycznego ALFA, postanowiło przyznać I miejsca i wyróżnienia w każdej klasie.

A oto wyniki II części konkursu:

I miejsce w klasie: V - Daria Nowak, VI - Michał Wiatr, VII - Krzysztof Łobaza, VIII - Wiktor Gierula,

Wyróżnienie w klasie: VI - Julia Zych, VII - Weronika Lipińska, VIII - Małgorzta Targ.

Gratulacje dla wszystkich nagrodzonych!!! Wręczenie dyplomów i nagród nastąpi w Dniu Patrona Szkoły - 14 października, podczas uroczystej akademii szkolnej. Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie i wspólną zabawę!

"Potok – nasza mała ojczyzna" - udział w akcji sprzątania miejscowości

Uczniowie klasy V i VI SP naszej szkoły w dniach 8 i 10 października wzięli udział w akcji Potok – nasza mała ojczyzna. Celem tej inicjatywy było zebranie środków finansowych na dostosowanie otoczenia Mieszkania Wspomaganego w Potoku do potrzeb osób niepełnosprawnych. W sprzątaniu Potoka uczestniczyli również pracownicy i członkowie krośnieńskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie, osoby niepełnosprawne ze Środowiskowego Domu Samopomocy, mieszkańcy Potoka, przedstawiciele samorządu, Sołtys wsi Potok, radni, druhowie OSP Potok. Ambasadorem akcji, realizowanej wspólnie z Fundacją Radia Zet, został aktor Mateusz Damięcki.

Opiekę nad uczniami w trakcie tego wydarzenia sprawowali – p. Agata Misygar-Grzesik oraz p. Adrian Gierula.

Uwaga !!! Zmiana Planu lekcji

UWAGA - od poniedziałku 7 października następuje niewielka zmiana planu lekcji !!!

W związku z problemami technicznymi plan lekcji dostępny także poniżej:

KLASY

NAUCZYCIELE

PROGRAM POWSZECHNEJ NAUKI PŁYWANIA „UMIEM PŁYWAĆ”

Program powszechnej nauki pływania "Umiem pływać" jest skierowany do uczniów klas pierwszych. Siedmioro pierwszoklasistów z naszej szkoły rozpoczęło 2 października udział w programie. Zajęcia na basenie w Turaszówce potrwają do 20 listopada i obejmą 20 godzin zajęć. Naukę pływania zapewnia ratownik, zaś opiekę nad dziećmi sprawują nauczyciele naszej szkoły.

Harmonogram zajęć na basenie !!!