Uwaga !!! Zmiana Planu lekcji

UWAGA - od poniedziałku 2 grudnia następuje niewielka zmiana planu lekcji !!!

W związku z problemami technicznymi plan lekcji dostępny jest poniżej:

KLASY

NAUCZYCIELE

Mikołajki klasowe 2019

Galeria zdjęć:

Zapraszamy do oglądania!!!

Mikołajkowy Festiwal Piosenki w Chorkówce

5 grudnia 2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Chorkówce odbył się Mikołajkowy Festiwal Piosenki „Droga do Gwiazd”. Na scenie zaprezentowało się 56 wykonawców w trzech kategoriach wiekowych. Naszą szkołę godnie reprezentowały uczennice klasy V, Zofia Gierula, która wykonała utwór „Rzeka marzeń” oraz Julia Furtek  z piosenką „Kochany panie Mikołaju”.

Dziewczynki do konkursu przygotowała pani Wioletta Zygmunt, a opiekę nad uczennicami sprawował pan Adrian Gierula.

Zdjęcia: GOK Chorkówka

Ogólnopolski Konkurs Wokalny „Hej kolęda, kolęda”

Uczniowie klasy V wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym „Hej kolęda, kolęda”, którego celem jest rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży oraz kultury wspólnego śpiewania i kolędowania. Organizatorem konkursu jest Fundacja Honor Pomagania Dzieciom. Zadaniem konkursowym jest wykonanie przez całą klasę dowolnie wybranej jednej kolędy lub pastorałki wywodzącej się z polskiej kultury. Każdego dnia począwszy od dnia 10 grudnia na stronie FB fundacji będą umieszczane przesłane do organizatora konkursu nagrania. Kolęda, pastorałka która otrzyma największą ilość polubień otrzyma nagrodę specjalną publiczności. Ponadto spośród nadesłanych prac zostaną wyłonione odpowiednio I, II, III miejsce oraz wyróżnienia. Nagrodą w konkursie jest dofinansowanie do programu realizowanego podczas 7 dniowego wyjazdu do Zakopanego lub Kawęczynka na Roztoczu w roku szkolnym 2019/2020 w wyznaczonym przez fundację terminie (styczeń-maj 2020).

Trzymamy kciuki i zachęcamy do głosowania na nasz zespół wokalny.

www.fundacjahpd.pl

Lekcja o banku w klasach 1-3

5 grudnia 2019 r. uczniów z klas 1-3 odwiedziła pani Małgorzata Knapik, przedstawiciel Banku PKO BP w Krośnie. W bardzo ciekawy sposób opowiedziała ona dzieciom o pracy bankowca oraz zapoznała uczniów z różnymi sposobami oszczędzania pieniędzy. Wręczyła również członkom SKO pamiątkowe maskotki – breloczki żyrafki, oraz nagrodziła Emilianę Michalską – mistrzynię oszczędzania w miesiącu listopadzie.

Lekcję zorganizowała pani Teresa Korona-Garbacik - opiekun szkolnego koła SKO.

AKCJA - ODDAJ UŻYWANY TELEFON KOMÓRKOWY

W naszej szkole przez kilkanaście dni trwała zbiórka używanych telefonów komórkowych, zorganizowana w ramach kampanii „Sprzątanie świata 2019” przez firmę EKOPHONE. Telefony, po ewentualnej naprawie i usunięciu przechowywanych w nich danych, mogą trafić do krajów rozwijających się w Afryce i Azji, gdzie będą mogły jeszcze przez lata służyć innym dzieciom, a niesprawne zostaną przekazane do recyklingu.

Zebraliśmy ok. 8 kg używanych telefonów. We wtorek 3 grudnia br., podczas szkolnego podsumowania konkursu, zostali nagrodzeni najbardziej zaangażowani w akcję uczniowie. Zwycięzcą zbiórki został Tomasz Ostalecki z klasy V, II miejsce – Franciszek Styś, III miejsce – Klaudia Dobrowolska. Przyznano również trzy wyróżnienia, które otrzymali: Kacper Raś, Emilia Michalska, Aleksander Urban.

Serdecznie gratulujemy i zachęcamy wszystkich uczniów do włączenia się do akcji i  zbiórki telefonów komórkowych w przyszłym roku!

Koordynatorem szkolnej akcji była pani Małgorzata Kusiak -nauczyciel geografii.