Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Historionauci u Konopnickiej w Żarnowcu

Na zaproszenie Pawła Bukowskiego, Dyrektora Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu, zespół projektowy Historionautów udał się do malowniczo położonego dworku, gdzie mieści się muzeum biograficzne poetki. Naszym zadaniem był wybór obiektu głównego oraz trzech obiektów „zapasowych” potrzebnych do dalszej pracy projektowej.

Przy ogromnej życzliwości naszego przewodnika - asystenta Muzeum w Żarnowcu Dariusza Zajdla udało nam się „wypatrzyć” obiekt dalszych badań i dociekań naukowo – historycznych: Kufer podróżny Marii Konopnickiej z wytwórni Louis Vuitton!

Bardzo dziękujemy

 

Niecodzienna lekcja chemii i fizyki z grupą BRAINIAC

Nauka przez zabawę. To jeden z najlepszych sposobów, by zainteresować młodzież szkolną przedmiotami, które na co dzień kojarzą się im ze wzorami, a czasem trudnymi obliczeniami.

W piątek 25 października br. w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja chemii i fizyki. Grupa BRAINIAC zaprosiła uczniów do wzięcia udziału w ciekawych eksperymentach. Były to eksperymenty związane z wykorzystaniem powietrza, sposobem powstawania fali uderzeniowej i powstawania chmur. Zabawa ciekłym azotem, helem czy wodorem spotkała się ze sporym zainteresowaniem młodzieży szkolnej.


 

Fotoklub

Od września tego roku w naszej szkole rozpoczął działalność Klub Fotograficzny, który tworzą uczniowie szóstej klasy. Członkowie Fotoklubu – sami taką nazwę wymyślili - będą  prezentować swoje fotografie w Galerii na stronie szkolapotok.pl oraz na fanpage’u szkoły.

Tradycyjną ekspozycję zdjęć autorstwa dzieci, ciągle wzbogacaną o nowe fotosy, oglądać będzie można w ich sali lekcyjnej.

 

 

 

 

UDZIAŁ W ELIMINACJACH GMINNYCH DO XII POWIATOWEGO KONKURSU POLSKIEJ PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

Dnia 22 października 2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu, odbyły się eliminacje gminne XII Powiatowego Konkursu Polskiej Pieśni Patriotycznej. Celem konkursu było krzewienie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych, kształtowanie wrażliwości na piękno muzyki i promocja lokalnych talentów. Do udziału w konkursie zgłosiło się wiele szkoł z terenu gminy Jedlicze. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy piątej: Zosia Gierula, Julia Furtek i Nadia Sitar.

Uczennice do konkursu przygotowała Pani Wioletta Zygmunt.


Gminne zawody w szachach drużynowych

W piątek 18 października 2019 r. w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedliczu, w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Igrzysk Dzieci, odbyły się zawody szkół podstawowych w szachach drużynowych. Po zaciętych rozgrywkach szachowych  nasi uczniowie zajęli III miejsce, zarówno w pierwszej jak i drugiej kategorii wiekowej. Drużyna młodych szachistów wystąpiła w następującym składzie: Julia Zych, Szymon Mordarski, Tomasz Ostalecki i Marcel Majewski - Igrzyska Dzieci oraz Róża Ekert, Nikola Półchłopek, Oliwier Gębarowski i Patryk Pikul - Igrzyska Młodzieży Szkolnej.

Gratulujemy!


 

Słodkie warsztaty w pijalni czekolady

W piątek 18 października br. najmłodsi uczniowie z klas I – III naszej szkoły odwiedzili Pijalnię Czekolady M. Pelczar „Chocolatier” w Korczynie. Program warsztatów dla dzieci był bardzo bogaty i zawierał między innymi: poznanie historii czekolady, degustację różnych czekolad, prezentację 3 metrowego drzewa kakaowca, umiejscowienie na mapie świata plantacji kakao i miejsc upraw, poznanie procesu produkcji czekolady od ziarna do tabliczki, prezentację ziarna kakao z różnych zakątków świata, udział w seansie filmowym: “Pochodzenie kakao” i „Historia kakao i czekolady, prezentację maszyn i urządzeń do produkcji czekolady, produkcję czekolady na żywo, samodzielne zdobienie tabliczek czekoladowych i lizaków czekoladowych, konkurs z nagrodą w postaci Złotego Biletu.

Uczniowie byli pod wielkim wrażeniem przygotowanych atrakcji. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Elżbieta Bajger, Beata Orzechowska, Aleksandra Kuźniarowicz oraz Elżbieta Głogowska-Makoś.