Szkoła Podstawowa w Potoku

im. Edmunda Łozińskiego         .
  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6

Narodowe Czytanie 2019 - uroczystość w naszej szkole

Drukuj

W piątek 6 września w naszej szkole miała miejsce uroczystość związana z ogólnopolską akcją Narodowe Czytanie 2019. W tym roku szkolnym zgłosiliśmy wydarzenie do Kancelarii Prezydenta RP i zostało ono opublikowane na stronie www.prezydent.pl.

O godzinie 10.35 rozpoczęliśmy czytanie wybranych fragmentów czterech nowel. Zostały one dostosowane do możliwości percepcyjnych uczniów szkoły podstawowej, a tytuły niektórych z nich widnieją w kanonie lektur. Młodzież interpretowała głosowo Dobrą panią Elizy Orzeszkowej,  Dym Marii Konopnickiej, Katarynkę Bolesława Prusa oraz Sachema Henryka Sienkiewicza. Teksty przeczytali uczniowie – Aleksandra Chrobak (kl. V), Weronika Lipińska, Patrycja Lawera, Krzysztof Łobaza (kl. VII), Nikola Półchłopek, Róża Ekert oraz Małgorzata Targ (kl. VIII). Prezentacji werbalnej tekstów towarzyszyły gazetki tematycznie związane z ośmioma nowelami wybranymi do czytania w tym roku przez Parę Prezydencką oraz wystawa różnych edycji tych utworów. W akcji uczestniczyła cała społeczność naszej szkoły – pani dyrektor Agata Kazalska, grono pedagogiczne oraz wszyscy uczniowie.

Z Kancelarii Prezydenta RP otrzymaliśmy pieczęć dokumentującą to wydarzenie. W związku z tym zachęcamy wszystkich zainteresowanych do przyniesienia tekstów nowel, na których przybijemy okolicznościową pamiątkę.

Akcję Narodowe Czytanie 2019 w naszej szkole zorganizowała nauczycielka języka polskiego – pani Agata Misygar-Grzesik.

Zapraszamy do galerii zdjęć i do obejrzenia krótkich filmików: filmik 1, filmik 2.